Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Jak si otevřít účet v bance | EasyLondon

Jak si otevřít účet v bance

Pro běžný život v Londýně je potřebné mít účet v bance, na který Vám kromě jiného zaměstnavatel bude posílat mzdu. Založit si účet v anglické bance není tak jednoduché, jako v Čechách. 

Pokud by jste si chtěli založit účet v bance sami, pak se Vám hodí následující informace.

Díky britskému zákonu na ochranu proti praní špinavých peněz, není  otevření účtu jednoduchá záležitost. Praktickým důsledkem tohoto opatření je, že cizinci jsou po příchodu do Británie diskriminovaní při otvírání svého prvního anglického účtu.

Britské banky vyžadují při otevření účtu dva druhy dokladů: doklad o jméně (Proof of Name) a doklad o adrese (Proof of Adress) a někdy i požadují doklad o energiích. Podmínky pro získání bankovního účtu se mění a v přístupu ke klientům se liší i jednotlivé banky.

Proof of Name

Pokud budou potřebovat doklad o Vašem jméně, tedy Proof of Name, bude Vám  stačit některý z těchto dokladů:

  • pas,
  • občanský průkaz,
  • řidičský průkaz (i český),
  • povolení k pobytu (Residence Permit).

Proof of Address

Problémem bývá doklad o vašem bydlišti, tedy Proof of Address. Na prokázání adresy totiž potřebujete některý z těchto dokladů:

  • britský řidičský průkaz,
  • potvrzení o vedení účtu v jiné bance,
  • výpis z bankovního účtu, výpis z kreditní karty,
  • smlouva o pronájmu bytu (pokud máte byt pronajatý od města Local Council),
  • účet (Utility Bill) za elektřinu, plyn, telefon, případně potvrzení od dodavatelů vody, plynu apod. o tom, že jste jim zaplatili dopředu,
  • potvrzení o zaplacení poplatku za televizi (TV Licence).

Na dokladě o Vaší adrese musí být britská adresa. Problém je v tom, že pokud jste právě přijeli poprvé do Británie, tak žádný z těchto dokladů nebudete mít. Připravte se na to, že získání dokladu o adrese je těžké a tak můžete být několik týdnů bez bankovního účtu.

Jak tedy získat Proof of Address?

Nejlepší možností je nechat si na sebe přepsat některý z účtů v domě či bytu, kde bydlíte. Například účet za elektřinu. To si můžete zařídit po dohodě s pronajímatelem bytu (angl. Landlord) či s vaším spolubydlícím.

Další možností je nechat si z vaší české banky poslat výpis z účtu, na kterém vám vaše česká banka uvede vaší britskou adresu. Výpis či potvrzení o vedení účtu by mělo být v angličtině.

Ideální je, abyste  si výpis z účtu přinesli už s sebou z  České republiky. Tento výpis z účtu (na kterém musí být britská adresa) vám ve většině případů poslouží bez problémů jako doklad o adrese. Nemusí ho však akceptovat ve všech bankách. Platí pravidlo, že je třeba obejít pobočku za pobočkou, dokud Vám ho někde neakceptují. Záleží totiž na ochotě pracovníka v bance.

Někdy jsou pracovníci pobočky ochotní a místo dokladu o adrese akceptují list od zaměstnavatele, ve kterém potvrzuje, že u něho pracujete. Ale to jen ve výjimečným případě. Častěji se stává, že si toto potvrzení vyžadují v bance navíc, i když máte Proof of Address.

Služba pro Vás: Spolupracujeme s místní pobočkou britské banky a účet v bance i s debetní kartou Vám otevřeme rychle potřebujete mít platný pas, potvrzení o zaměstnání od vašeho zaměstnavatele a doklad NIN ne starší než 3 měsíce. Pro naše klienty je tato služba zdarma.

Některé jazykové školy a univerzity mají také dohody s bankami, které vám potom na základě potvrzení o docházce ve škole otevře účet.

Některé banky a pobočky akceptují i zdravotní kartu (NHS card) od britského lékaře (angl. GP), u kterého se zaregistrujete. Samozřejmě také kartu, na které je vaše adresa.

V některých případech banky akceptují jako doklad o adrese i list od vašeho pronajímatele bytu (Landlorda) za předpokladu, že má svůj účet v té samé bance a že na tomto listě je uvedené číslo účtu (Account Number), číslo banky (Sort Code) a vaše adresa, kde bydlíte.

Neváhejte se nás zeptat

Rezervace ubytovaní

Klikněte a rezervujte si naše skvělé ubytovaní v Londýně online:

Rezervace ubytování v Londýně

O nás

Ubytovní v LondýněUbytovaní v Londýně poskytujeme už 7 roků a za tento čas jsme získali dostatek zkúšeností, díky kterým Vám umíme poskytnout ubytovaní, které Vám zpříjemní život v Londýně. Napíšte nám nebo zavolejte!
Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341

Ubytování v Londýně

easylondon-ubytovanie-v-londyne-01 easylondon-ubytovanie-v-londyne-18 easylondon-ubytovanie-v-londyne-31 easylondon-ubytovanie-v-londyne-36

EasyLondon i na Slovensku

Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/geasylon/web/wp-includes/wp-db.php on line 1341